JANNO
JÜRGENSON

EOK VI kategooria

19.02.1979

+372 5206211

janno@tuk.ee

TÜ, Liikumis- ja sporditeadused

Ole kohal!

Janno on üks TUKi rajajatest ja praegune juhataja. Sellele lisaks on ta TÜ doktorant ning olnud aastaid ka spordifüsioteraapia ning spordimassaaži lektor. Töötanud veel Aura Veekeskuse ujula juhina, Vomaxis füsioterapeudina ning Eesti Ujumisliidu peatreenerina. Läbinud lugematul arvul rahvusvahelisi koolitusi, sh viinud läbi spordi teemalisi konverentse. Tema käe all treenides on edu saavutanud näiteks Erika Kirpu, Sigrid Kokla, Õilme Võro, Andres Olvik, Laura Tolmats, Laura-Liis Valdmaa jpt. Janno on ise tulnud 7 kordseks Eesti meistriks jõutõstmises.

MIHHAIL
KRUPNIN

EOK VI kategooria

07.05.1974

+372 53321533

mihhail@tuk.ee

TÜ, Kehakultuur

Treening on võidu võti!

Mihhail on TUKi juhatuse liige, FINA kohtunik ning mitme Eestis toimuva rahvusvahelise võistluste peakorraldaja. Lisaks töötab ta Eesti Ujumisliidu kohtunike kogu juhatajana. Muuhulgas käinud ennast täiendamas maailma FINA kohtunike seminaril Singapuris. Mihhaili eestvedamisel on viimastel aastatel tuntavalt tõusnud ka Eestis toimuvate ujumisvõistluste kvaliteet. Tema käsi on juhtinud mitme Eesti tippujuja karjääri, sh Laura Tolmats, Maria Harutjunjan, Karl Johan Luht, Karel Seli jpt. Mihhail on ka ise tulnud Eesti meistriks 200m seliliujumises 1992 aastal.

KRISLIN
LAVING

EOK V kategooria

19.10.1984

+372 5032471

krislin@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Naudi seda, mida sa teed!

Krislin on töötanud TUKi treenerine üle 10 aasta. Lisaks treeneritööle Krislin TUKis projektijuht ning klubi liikmete haldaja. Tema käe all alustavad mitmed ujumise omandanud lapsed oma sportlase teekonda veteselli vanuserühmas. Krislini enda spordikarjääri parimad saavutused on murdmaasuusatamise Eesti U18 vanuseklassi II ja III kohad.

MARGE
KÕRKJAS

EOK V kategooria

08.05.1974

+372 55644576

marge@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Võrdsed võimalused kõigile!

Marge on üks pikaajalisemaid TUKi treenereid. Treeneritöö kõrvalt on ta pälvinud ka magistrikraadi kehalise kasvatuse õpetaja – treener õppekaval. Marge töötab peamiselt ujumise algõpetuse ning vahumeistrite rühmadega, kuid ka erivajadustega lastega. Sportlikute saavutuste hulka kuuluvad “muuseas” ka 7 Paraolümpia medalit, millest 2 on kuldsed!

ERIC
ROOTS

EOK VI kategooria

04.11.1974

+372 5237179

eric@tuk.ee

TÜ, Füsioteraapia

Treem – tuletatud sõnadest treenig+rõõm – tähendab rõõmu rahulolu naudingu tundmist regulaarsest treeningprotsessist.

Kirjeldus peagi tulekul.

OLVE
KÜBAR

EOK V kategooria
EOK V triatlon

20.07.1980

+372 5248937

olve@tuk.ee

TÜ, Kehakultuur

Kalliskivi ei saa lihvida ilma hõõrumata ega inimest täiustada ilma katsumuseta!

Kirjeldus peagi tulekul.

KAREL
VIIGIPUU

EOK V kategooria
EOK V triatlon

18.03.1986

+372 53311483

karel@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Õige tee leiad treeningu ja puhkuse õigest vahekorrast.

Karel on TUKi triatloniboss. See tähendab, et tema käsi on mängus peaaegu iga TUKi triatlonisõbra treeningplaanis. Kuna talvehooaja veedavad triatleedid suures osas basseini pikkuseid lugedes, on Karelil aega anda ka ujumistrenne hobirühmadele ning täiskasvanutele. Lisaks töötab ta Eesti noorte laskesuusatajatega. Triatloni treenerina on Karel kogemusi omandanud aastaid Eesti noortekoondist juhendades. Karel peab üheks oma elu parimaks otsuseks omandada magistrikraad Tartu Ülikoolist erialal, mille rakendamine pakub talle eneseteostust ja rõõmu. Karel mõistab, et enesetäiendamine ei lõpe treeneri jaoks kunagi, peab uute teadmiste ja metoodikatega kaasas käima. Enim paelub teda saavutussport, mida ta ka kannatlikkusega austab. Sportlastel on ikkagi ainult üks sportlaseelu ning selle raisku laskmine oleks liialt kallis. Kareli pika ja pärjatud spordikarjääri säravaimaks tulemuseks on juunioride hõbemedal Suvebiatloni MM-ilt.

JAANA
SVÄTSKI

EOK V kategooria

16.09.1987

+372 53982815

jaana@tuk.ee

TÜ, Loodusteadused

Iga saavutus saab alguse otsusest proovida!

Jaana on treenerina töötanud juba üle 10. aasta ning jõudis mõned aastad tagasi ka TUKi ridadesse. Selle ajaga suutis ta uue elu sisse puhuda ujumistreeningutele Arenas ning pälvida aasta kolleegi ja parima naerusuu tiitlid. Treeneritöö kõrvalt on Jaana kõige olulisem lüli TUKi võistluste korraldamise ahelas, samuti hinnatud penaltyboxi kohtunik triatlonis. Jaana õpetustega on alustanud mitme koolimaja jagu lapsi, kellest paljud täna ka ujumismaastikku vormivad sportlased. Tänu meeletule kogemuste pagasile saab Jaana väga edukalt hakkama nii väikeste junsudega kui ka testosteroonist pulbitsevate teismelistega. Ta leiab iga treenitava jaoks motivaatori ning oskab seda selgitada. Kõik tunnevad Jaanat kui erakordselt rõõmsameelset ning positiivset treenerit, kes laste silmad nii särama paneb, et päike paistab isegi öösel!

NADEŽDA
MAKSIMOVA

EOK III kategooria

17.04.1960

+372 5221994

nadja@tuk.ee

Iga sportlik treening on vaeva väärt.

Igapäevaselt tuntakse seda TUKi aasta treeneriks valitud, elurõõmsat ning alati naeratavat treenerit Nadja nime all. Tänu Nadja imelisele võimele panna lisaks kõikidele teistele ujumisest rõõmu tundma ka erivajadustega lapsed, leiavad tema juurde tee hooaeg hooaja järel arvukalt ujumissõpru. Loomulikult teeb Nadja ka tõsist tööd, näiteks pani just tema alguse ujumistundidele Kivilinna koolis. Samuti kuulub ta uhke TUKi kohtunikebrigaadi põhikoosseisu. Nadja on Marge kõrval TUKi teine superparasportlane. Nõrgaltnägijate klassis on säravaid medaleid kamaluga korjatud nii EM-ilt, MM-ilt kui ka Olümpialt.

UKU
KAMS

ÜKE ja jõusaal

21.01.1993

+372 56284993

uku@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Kui ma kukun, siis ma tõusen püsti.

Kirjeldus peagi tulekul.

HEINAR
KULL

EOK V kategooria

21.06.1995

+372 55960098

heinar@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Kui teed midagi, siis tee lõpuni!

Heinar liitus TUKi perega juba 7. aastaselt, hiljem jõudis mõne aasta treenida Audentese Spordigümnaasiumis, kuid sattus oma treeneri Mihhaili soovitusel TUKi tagasi, seekord juba treenerina. Heinar on omandanud  veega töötamise kogemusi veel vetelpäästja ametis. Treenerina spetsialiseerub ta peamiselt noortele, alates algõpetusest kuni vetesellideni. Samuti on ta tegelenud beebide ja väikelaste ujutamisega. Heinar on alati sõbralik ja abivalmis ka eratrenne läbi viies. Spordis kõrgete tulemuste näitamiseks teab ta omast käest soovitada pühendumisega trenni tegemist ning vähest puudumist. Medaleid ja tiitleid on Heinar noppinud rohkelt noorte- ja juunioride Eesti meistrivõistlusetel. Kuulsust on ta kogunud ka vähemalt kahe tõelise vägitükiga. Esiteks ujus ta Kuremaa talvelaagris 6 kilomeetrit liblikat kordagi peatumata ning puhkamata.  Karjäärile punkti pani ta aga läbides 1500m vabaujumist pikaraja Eesti meistrivõistlustel sportlikus liblikujumises, kes nägi, see mäletab elu lõpuni.

MARILIIS
PAAS

EOK IV kategooria
EOK III triatlon

12.04.1993

+372 56916119

mariliis@tuk.ee

TÜ, Lasteaiaõpetaja

Don’t stop when you are tired, stop when you are done.

Tänu Mariliisile on täna võimalik ka Otepää lastel TUKi suurde perre kuuluda. Nimelt tõmbas ta igapäevase Tartusse sõitmise asemel käima ujumiselu ka Pühajärve ujulas. Tänaseks on lisaks mitmele veesõprade rühmale lisandunud suusapealinna ka ujumise spordirühm. Kui veel ise ujuja olles ei kujutanud Mariliis treeneriks hakkamist ettegi, siis nüüd on ta oma otsusega väga rahul ja kindlasti jätkab seda, mida teeb – veel paremini, veel suuremate sihtide ja eesmärkidega! Olles oma spordiaastatel üks parimaid Eesti liblikujujaid, on Mariliis oma auhinnakappi kogunud kamaluga nii Eesti kui ka Baltimaade meistritiitleid. PS. Mariliis annab ka eratunde.

MERLI
NURMELA

EOK IV kategooria

18.06.1987

+372 53423810

merli@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Don’t act like someone else. Just be yourself!

Merli on üks TUKi raudvarasid, kellel juba kümme aastat täitumas. Tema oskusliku käe all on vist küll üle tuhande lapse oma ujumisteel esimesed tõmbed teinud. Lisaks treeneritööle on ta tegelenud beebide ujutamisega ning basseini liikumisõpetajana. Samuti on Merli oma teadmistepagasit täiendanud just väikelastega töötamise valdkonnas. Ka täna on Merli juhendada algõpetuse rühmad ning vetesellid, kelle hulgast alustavad mitmed kümned lapsed ka oma esimest sportlase teekonda. Merli on oma sporditeekonna veetnud peamiselt kuival maal, näidates parimaid tulemusi kergejõustikus.

MARIA
MIRONOVA

EOK IV kategooria

19.11.1987

+372 58445387

maria@tuk.ee

TTÜ, Maastikuarhitektuur

Kui sa arvad, et suudad, siis sa suudad; kui arvad, et ei suuda, siis ei suudagi.

Kirjeldus peagi tulekul.

KIRKE
REIVART

EOK IV kategooria

01.06.1995

+372 55669254

kirke@tuk.ee

Accept your past with no regrets, handle your present with confidence, and face your future with no fear.

Kirke on samuti üks TUKi pere pikaajaline liige, kes pärast paariteist aastast karjääri ujujana siirdus teadmisi omandama ujumistreenerina. Alustades tagasihoidlikult teiste treenerite asendamisega on Kirkel tänaseks käimas juba mitmes hooaeg täiskohana treenerina. Tema käe all õpib uusi teadimisi ning harjutab hoogsalt üle saja lapse – nii algõpetuse põnnid, koolitunde läbivad lapsed, vetesellid kui ka hobiujujad. Lisaks treeneriametile on Kirke pika staažiga kohtunik võistlustel, laste jõulupidude korraldaja ning TUKi meediaosakond. Ujumisradadelt võib kõrgeid kohti leida Tartu linna ja Eesti meistrivõistlustelt.

SIGRID
LEETSI

EOK VI aerutamine

16.09.1981

+372 55663757

sigrid@tuk.ee

TÜ, Füsioteraapia

Ela nii, et sa tunned end elavana.

Kirjeldus peagi tulekul.

MERLE SIRJE
TAEL

EOK III kategooria

12.05.1997

+372 56685277

merle@tuk.ee

TÜ, Õigusteadused

Success is a result, not a goal.

Merle on TUKiga seotud olnud juba üle kümne aasta, algul ujujana, nüüd aga juba treenerina. Peamiselt tegeleb ta algõpetuse ning vahumeistrite rühmadega. Merle käe all saavad lapsed oma esimese kokkupuute veega ja ka kõige hirmunumad hakkavad tasapisi vee all käima. Kõige paremini tunneb teda basseini äärel ära kõikjale kostva hääle järgi. Merle jõudis oma ujumiskarjääri parimate saavutusteni juunioride vanuseklassis tõustes mitmel korral poodiumile Eesti meistrivõistlustel seliliujumises. Samuti on ta aidanud võitu maitsta TUKi teatenaiskondadel.

IRIS
OLMRE

EOK III kategooria

09.04.1996

+372 59116541

iris@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Just keep swimming!

Iris on üks värskemaid TUKi perega liitunuid, sellest hoolimata on ta ujuma õpetanud sadu toredaid lapsi teistes ujumisklubides. Hetkel tegeleb ta peamiselt algõpetuse, vetesellide ning hobirühmaga. Oma treeningutes püüab ta alati siduda põnevaid ja väljakutsuvaid ülesandeid tavalisemate treeningharjutustega. Iris üritab hoida igas treeningus põnevust, et iga järgmine treening oleks uudne ja huvitav! Sama põnev kui tema treeningud on ka Irise enda parim spordiala – lestaujumine. Irise juurde võib julgelt minna lesta nippe õppima, tema auhinnakapist leiab ju Eesti meistritiitlite kõrvalt ka autasud EM-ilt ning MM-ilt.

ELENA KRISTIN
KÄEN

EOK III kategooria
EOK III triatlon

04.05.1997

+372 56310938

elena@tuk.ee

TÜ, Füsioteraapia

Ainsad piirangud on need, mis sa ise endale kehtestad.

Elena tee TUKi tõi sarnaselt paljudele teistele haridustee Tartu Ülikoolis. Treeneritööd jõudis ta siiski teha juba ka pealinnas. Ujumistreeneriks saamise kõrvalt on ta omandanud ka triatloni treeneri ning kohtuniku oskused. Sealjuures läbinud mitmeid spordispetsiifilisi koolitusi TLÜ-s. Oma trenne nimetab ta vesikeskkonna imeliste efektide avastamiseks, kus ta proovib leida igaühele just tema jaoks parima võimaliku variandi. Elena ise on ka tugeva ujumistaustaga olles tulnud Eesti meistriks noorte ja juunioride arvestuses. Lisaks on ta osalenud Euroopa Noorte Olümpiafestivalil.

ANETTE
ZUKKER

EOK IV triatlon

10.06.1996

+372 56689130

anette@tuk.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Armastan sporti ja seda rõõmu teistega jagada.

Anette jõudis TUKi tänu suurele huvile triatloni vastu. Ülikooli õpingute raames läbis ta triatlonitreeneri praktika Karel Viigipuu juures, mis hiljem viis triatlonitreeneri ning ka ujumistreeneri kohani TUKis. Anette on ise aktiivne sportlane, kes eelistab pigem pikemaid distantse ning mitmekülgsust. Tänu sellel sobib talle ideaalselt triatlonimaailm. Anette sõnul ei oskaks ta veeta päevagi ilma treenimata, kuid lisaks sellele meeldib talle oma teadmisi ka noorematele edasi anda. Anettel on ette näidata medalikohti Eesti meistrivõistlustel triatlonis ning ka jalgrattaspordis. Kogemuste pagasit kaunistab veel Ironman 70.3 MM.

KSENIA
BELOMESTNOVA

EOK III allveeujumine

08.07.1996

+372 56262021

ksenia@tuk.ee

TÜ, Kehakultuur

It is the only way to learn it is to do.

Ka Ksenia jõudis Tartusse ja TUKi astudes Tartu Ülikooli kehakultuuri õppima. Lisaks eelnevale treeneritöö kogemusele, tõi Ksenia kaasa oma teadmised ning suurepärased oskused allveeujumises. Tänu sellele on TUKil olnud võimalik alustada Tartus ka lestaujumise treeningutega. Lestaujumine – sportlase ujumine vee peal või vee all, kasutades selleks ainult oma lihasjõu ja lestade abi, on Ksenia sõnul lisaks suurepärasele sportimisvõimalusele ka väga ilus ala. Kui olete näinud kuidas ujuvad ühed veemaailma imelisemad asukad – delfiinid ning sooviksite ise seda jäljendada, siis on lestaujumise trenn Ksenia juhendamisel õige koht alustamiseks. Ksenial on loomulikult ette näidata ka kapitäis medaleid, sealhulgas pronksmedalid MM-ilt, juunioride MM-i kuld, juunioride maailmarekord ning üle kolmekümne Eesti meistritiitli.