JANNO
JÜRGENSON

EOK VI kategooria

19.02.1979

+372 5206211

janno@yess.ee

TÜ, Liikumis- ja sporditeadused

Ole kohal!

Janno on üks Yessi rajajatest ja praegune juhataja. Sellele lisaks on ta TÜ doktorant ning olnud aastaid spordifüsioteraapia ning spordimassaaži lektor. Töötanud veel Aura Veekeskuse ujula juhina, Vomaxis füsioterapeudina ning Eesti Ujumisliidu peatreenerina. Läbinud lugematul arvul rahvusvahelisi koolitusi, sh viinud läbi spordi teemalisi konverentse. Tema käe all treenides on edu saavutanud näiteks Erika Kirpu, Sigrid Kokla, Õilme Võro, Andres Olvik, Laura Tolmats, Laura-Liis Valdmaa jpt. Janno on ise tulnud 7 kordseks Eesti meistriks jõutõstmises.

MIHHAIL
STRUNGAR

EOK VI kategooria

07.05.1974

+372 53321533

mihhail@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Treening on võidu võti!

Mihhail on Yessi kõrgeima rühma treener, FINA referii ning mitme Eestis toimuva rahvusvahelise võistluste peakorraldaja. Lisaks ta on Eesti Ujumisliidu treenerite kogu juhatuse esimees ja EULi kohtunike kogu juhataja. Mihhaili eestvedamisel on viimastel aastatel tuntavalt tõusnud Eestis toimuvate ujumisvõistluste kvaliteet. Alates 2017.a. Eesti Ujumisliidu absoluut koondise peatreener. Tema käsi on juhtinud mitme Eesti tippujuja karjääri, sh Laura Tolmats, Maria Harutjunjan, Karl Johan Luht, Karel Seli jpt. Mihhail on ise tulnud Eesti meistriks 200m seliliujumises 1992 aastal.

KRISLIN
LAVING

EOK V kategooria

19.10.1984

+372 5032471

krislin@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Naudi seda, mida sa teed!

Krislin on töötanud Yessi treenerine üle 10 aasta. Lisaks treeneritööle Krislin Yessis projektijuht ning klubi liikmete haldaja. Tema käe all alustavad mitmed ujumise omandanud lapsed oma sportlase teekonda veteselli vanuserühmas. Krislini enda spordikarjääri parimad saavutused on murdmaasuusatamise Eesti U18 vanuseklassi II ja III kohad.

MARGE
KÕRKJAS

EOK V kategooria

08.05.1974

+372 55644576

marge@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Võrdsed võimalused kõigile!

Marge on üks pikaajalisemaid Yessi treenereid. Treeneritöö kõrvalt on ta pälvinud magistrikraadi kehalise kasvatuse õpetaja – treener õppekaval. Marge töötab peamiselt ujumise algõpetuse ning vahumeistrite rühmadega, kuid erivajadustega lastega. Sportlikute saavutuste hulka kuuluvad “muuseas” 7 Paraolümpia medalit, millest 2 on kuldsed!

ERIC
ROOTS

EOK VI kategooria

04.11.1974

+372 5237179

eric@yess.ee

TÜ, Füsioteraapia

Treem – tuletatud sõnadest treenig+rõõm – tähendab rõõmu rahulolu naudingu tundmist regulaarsest treeningprotsessist.

Kirjeldus peagi tulekul.

ELENA KRISTIN
KÄEN

EOK IV kategooria
EOK III triatlon

04.05.1997

+372 56310938

elena@yess.ee

TÜ, Füsioteraapia

Ainsad piirangud on need, mis sa ise endale kehtestad.

Elena tee Yessi tõi sarnaselt paljudele teistele haridustee Tartu Ülikoolis. Treeneritööd jõudis ta siiski teha juba pealinnas elades. Ujumistreeneriks saamise kõrvalt on ta omandanud triatloni treeneri ning kohtuniku oskused. Sealjuures läbinud mitmeid spordispetsiifilisi koolitusi TLÜ-s. Elena ise on tugeva ujumistaustaga olles tulnud Eesti meistriks noorte ja juunioride arvestuses. Lisaks on ta osalenud Euroopa Noorte Olümpiafestivalil.

KAREL
VIIGIPUU

EOK V kategooria
EOK V triatlon

18.03.1986

+372 53311483

karel@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Õige tee leiad treeningu ja puhkuse õigest vahekorrast.

Karel on Yessi triatloniboss. See tähendab, et tema käsi on mängus peaaegu iga Yessi triatlonisõbra treeningplaanis. Kuna talvehooaja veedavad triatleedid suures osas basseini pikkuseid lugedes, on Karelil aega anda ka ujumistrenne hobirühmadele ning täiskasvanutele. Lisaks töötab ta Eesti noorte laskesuusatajatega. Triatloni treenerina on Karel kogemusi omandanud aastaid Eesti noortekoondist juhendades. Karel peab üheks oma elu parimaks otsuseks omandada magistrikraad Tartu Ülikoolist erialal, mille rakendamine pakub talle eneseteostust ja rõõmu. Karel mõistab, et enesetäiendamine ei lõpe treeneri jaoks kunagi, peab uute teadmiste ja metoodikatega kaasas käima. Enim paelub teda saavutussport, mida ta ka kannatlikkusega austab. Sportlastel on ikkagi ainult üks sportlaseelu ning selle raisku laskmine oleks liialt kallis. Kareli pika ja pärjatud spordikarjääri säravaimaks tulemuseks on juunioride hõbemedal Suvebiatloni MM-ilt.

JAANA
SVÄTSKI

EOK V kategooria

16.09.1987

+372 53982815

jaana@yess.ee

TÜ, Loodusteadused

Iga saavutus saab alguse otsusest proovida!

Jaana on treenerina töötanud juba üle 10. aasta ning jõudis mõned aastad tagasi Yessi ridadesse. Selle ajaga suutis ta uue elu sisse puhuda ujumistreeningutele Arenas ning pälvida aasta kolleegi ja parima naerusuu tiitlid. Treeneritöö kõrvalt on Jaana kõige olulisem lüli Yessi võistluste korraldamise ahelas, samuti hinnatud penaltyboxi kohtunik triatlonis. Jaana õpetustega on alustanud mitme koolimaja jagu lapsi, kellest paljud täna ujumismaastikku vormivad sportlased. Tänu meeletule kogemuste pagasile saab Jaana väga edukalt hakkama nii väikeste junsudega kui ka testosteroonist pulbitsevate teismelistega. Ta leiab iga treenitava jaoks motivaatori ning oskab seda selgitada. Kõik tunnevad Jaanat kui erakordselt rõõmsameelset ning positiivset treenerit, kes laste silmad nii särama paneb, et päike paistab isegi öösel!

NADEŽDA
MAKSIMOVA

EOK III kategooria

17.04.1960

+372 5221994

nadja@yess.ee

Iga sportlik treening on vaeva väärt.

Igapäevaselt tuntakse teda elurõõmsat ning alati naeratavat treenerit Nadja nime all. Tänu Nadja imelisele võimele panna lisaks kõikidele teistele ujumisest rõõmu tundma erivajadustega lapsed, leiavad tema juurde tee hooaeg hooaja järel arvukalt ujumissõpru. Loomulikult teeb Nadja tõsist tööd, näiteks pani just tema alguse ujumistundidele Kivilinna koolis. Samuti kuulub ta uhke Yessi kohtunikebrigaadi põhikoosseisu. Nadja on Marge kõrval Yessi teine superparasportlane. Nõrgaltnägijate klassis on säravaid medaleid kamaluga korjatud nii EM-ilt, MM-ilt kui ka Olümpialt.

UKU
KAMS

ÜKE ja jõusaal

21.01.1993

+372 56284993

uku@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Kui ma kukun, siis ma tõusen püsti.

Kirjeldus peagi tulekul.

HEINAR
KULL

EOK V kategooria

21.06.1995

+372 55960098

heinar@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Kui teed midagi, siis tee lõpuni!

Heinar liitus Yessi perega juba 7. aastaselt, hiljem jõudis mõne aasta treenida Audentese Spordigümnaasiumis, kuid sattus oma treeneri Mihhaili soovitusel Yessi tagasi, seekord juba treenerina. Heinar on omandanud  veega töötamise kogemusi veel vetelpäästja ametis. Treenerina spetsialiseerub ta peamiselt noortele, alates algõpetusest kuni vetesellideni. Samuti on ta tegelenud beebide ja väikelaste ujutamisega. Heinar on alati sõbralik ja abivalmis eratrenne läbi viies. Spordis kõrgete tulemuste näitamiseks teab ta omast käest soovitada pühendumisega trenni tegemist ning vähest puudumist. Medaleid ja tiitleid on Heinar noppinud rohkelt noorte- ja juunioride Eesti meistrivõistlusetel. Kuulsust on ta kogunud vähemalt kahe tõelise vägitükiga. Esiteks ujus ta Kuremaa talvelaagris 6 kilomeetrit liblikat kordagi peatumata ning puhkamata.  Karjäärile punkti pani ta aga läbides 1500m vabaujumist pikaraja Eesti meistrivõistlustel sportlikus liblikujumises, kes nägi, see mäletab elu lõpuni.

MARILIIS
PAAS

EOK IV kategooria
EOK III triatlon

12.04.1993

+372 56916119

mariliis@yess.ee

TÜ, Lasteaiaõpetaja

Don’t stop when you are tired, stop when you are done.

Tänu Mariliisile on täna võimalik Otepää lastel Yessi suurde perre kuuluda. Nimelt tõmbas ta igapäevase Tartusse sõitmise asemel käima ujumiselu Pühajärve ujulas. Tänaseks on lisaks mitmele veesõprade rühmale lisandunud suusapealinna ka ujumise spordirühm. Kui veel ise ujuja olles ei kujutanud Mariliis treeneriks hakkamist ettegi, siis nüüd on ta oma otsusega väga rahul ja kindlasti jätkab seda, mida teeb – veel paremini, veel suuremate sihtide ja eesmärkidega! Olles oma spordiaastatel üks parimaid Eesti liblikujujaid, on Mariliis oma auhinnakappi kogunud kamaluga nii Eesti kui ka Baltimaade meistritiitleid.

MERLI
NURMELA

EOK IV kategooria

18.06.1987

+372 53423810

merli@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

Don’t act like someone else. Just be yourself!

Merli on üks Yessi raudvarasid. Tema oskusliku käe all on küll üle tuhande lapse oma ujumisteel esimesed tõmbed teinud. Lisaks treeneritööle on ta tegelenud beebide ujutamisega ning basseini liikumisõpetajana lasteaias. Samuti on Merli oma teadmistepagasit täiendanud just väikelastega töötamise valdkonnas. Täna on Merli juhendada algõpetuse rühmad ning vetesellid, kelle hulgast alustavad mitmed kümned lapsed oma esimest sportlase teekonda. Merli on oma sporditeekonna veetnud peamiselt kuival maal, näidates parimaid tulemusi kergejõustikus.

MARIA
MIRONOVA

EOK IV kategooria

19.11.1987

+372 58445387

maria@yess.ee

TTÜ, Maastikuarhitektuur

Kui sa arvad, et suudad, siis sa suudad; kui arvad, et ei suuda, siis ei suudagi.

Kirjeldus peagi tulekul.

KIRKE
REIVART

EOK IV kategooria

01.06.1995

+372 55669254

kirke@yess.ee

TÜ, Psühholoogia

Püstita eesmärgid ning ületa need!

Kirke on üks Yessi pere pikaajaline liige, kes pärast paariteist aastast karjääri ujujana siirdus teadmisi omandama ujumistreenerina. Alustades tagasihoidlikult teiste treenerite asendamisega on Kirkel tänaseks käimas juba mitmes hooaeg täiskohana treenerina. Tema käe all õpib uusi teadmisi ning harjutab hoogsalt üle saja lapse – nii algõpetuse põnnid, koolitunde läbivad lapsed, veteselli hobi- ja sporirühmad kui ka vanemad hobiujujad.
Lisaks treeneriametile on Kirke pika staažiga kohtunik võistlustel, Yessi laste jõulupidude korraldaja ning Yessi meediaosakond. Ujumisradadelt võib kõrgeid kohti leida Tartu linna ja Eesti meistrivõistlustelt.

SIGRID
LEETSI

EOK VI aerutamine

16.09.1981

+372 55663757

sigrid@yess.ee

TÜ, Füsioteraapia

Ela nii, et sa tunned end elavana.

Kirjeldus peagi tulekul.

MERLE SIRJE
TAEL

EOK III kategooria

12.05.1997

+372 5668 5277

merle@yess.ee

TÜ, Õigusteadused

Success is a result, not a goal

Merle on Yessiga seotud olnud juba üle kümne aasta, algul ujujana, nüüd aga juba treenerina. Hetkel on Merle Yessis tänuväärt asendustreener.  Kõige paremini tunneb teda basseini äärel ära kõikjale kostva hääle järgi. Lisaks asendustreeneriametile aitab Merle klubi korraldatud võistlustel kas kohtunikuna või fotograafina. Merle jõudis oma ujumiskarjääri parimate saavutusteni juunioride vanuseklassis tõustes mitmel korral poodiumile Eesti meistrivõistlustel seliliujumises. Samuti on ta aidanud võitu maitsta Yessi teatenaiskondadel.

HANNA-LISETT
LUBI

EOK III kategooria

26.07.1997

+372 5358 6501

hanna@yess.ee

TÜ, Saksa keel ja kirjandus

Eesmärkide täitmiseks tuleb vaeva näha, ettesattuvad takistused on vaid motivaatorid.

Hanna alustas oma teed Yessis ujujana ning nüüd on leidnud tee tagasi klubisse, andes trenne Auras algõpetuse, vahumeistri ning veteselli rühmadele. Tegeledes nooremana intensiivselt ujumisega, arvas ta, et tunneb spordiala läbi ja lõhki, kuid treenerina saab iga päev teadmisi juurde ning leiab, et ujumise kui spordiala juures on palju rohkem erinevaid tahke kui sportlasena tunduda võib. Ujujana omandatud teadmisi ja kogemusi saab neiu rakendada ja edasi anda just treeneritöös. Treeneritöö juures naudib Hanna suhtlemist sportlastega. Ta leiab, et igast takistusest on võimalik erinevate viiside rakendamisel üle saada, peab lihtsalt küllalt aega panustama, et just antud sportlasele sobiva lahenduseni jõuda. Tulevikku näeb ta seotud Yessiga ning soovib järk-järgult oma teadmiste pagasit täiendada.

KAREL
SELI

kategooria omandamisel

02.02.1998

+372 5343 4000

karel.seli@yess.ee

TÜ, Kehaline kasvatus ja sport

I’m not telling you it will be easy, I’m telling you it’s going to be worth it

Yessis treeninguid alustas Karel 7aastaselt ning sportlasena on treeninud klubis 14. aastat. Ühel hetkel mõistis Karel, et kui sportlaskarjääri lõpetama peaks, siis ujumisest kui spordist ei loobuks. Tänu Tartu Ülikooli kehakultuuris vajamineva praktika saigi Karel imelise võimaluse proovida kätt treenerina ning ala talle meeldis! Kõige rohkem hindab ta, et töö on loov ning saab kavade koostamisel kasutada enda varasemaid kogemusi sportlasena. Lisaks naudib ta jälgida sportlase individuaalset arengut teades, et treenerina oled sina teda sinnani aidanud. Karel mainib: “kui sportlane rõõmustab distantsi lõpus tulemust nähes, siis treener rõõmustab vahel rohkemgi”.

Kõrgeid kohti võib leida Põhjamaade noorte ning juunioride MV, mitmekordne noorte, juunioride Eesti meister ning 2016. aastal sai esindatud Eesti koondist Euroopa juunioride MV. Kuna sportlasena jäi Karelil endal käimata absoluutklassi rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, siis loodab ta seda teha treenerina. Treeneritööga kavatseb ta tegeleda veel pikalt.

JANEK
KÕLAMETS

EOK III kategooria

29.01.1976

+372 515 3799

janek@yess.ee

Spordis on kõik võitjad

Janek ühines Yessi ridadega 2006. aastast kui alustas tööd klubi võistlustel kohtunikuna ning lisaks on senini tähtsa ametina käsil lapsevanema roll. Noorena oli tema alaks korvpall ning võitis mängitud 11. aasta jooksul kõik võimalikud tiitlid. Praegu on ta tuttav kõigile Yessi võistlustelt ning Auras treenivate laste jaoks kui administraator. Kõige paremini kirjeldavad teda sõnapaar rahulik ning rõõmsameelne. Hetkel on Janek Yessis tänuväärt asendustreener.

ALISA
GORBATŠEV

kategooria omandamisel

+372 5559 9603

alisa@yess.ee

TTHKK, Õendus

Never be afraid to try something new

2020. aasta algusest on liitunud klubiga uus treener Alisa, kes alustas lapsena Yessis ning tegeles ujumisega klubi juures 7 aastat. Tulles Aurasse tööle instruktorina avanes neiul võimalus klubi juures treeneriametit proovida ning sai ühe vahumeistrite rühma.

Treeneritöö juures meeldib Alisale enim, et iga trenn on omapärane ning on rõõm jälgida laste arengut. Tema meelest on inimesel vaja elus osata kahte asja – rattaga sõita ning ujuda, tal on väga hea meel, et saab ujumist teistele õpetada.

Lisaks treeneritööle on neiu abiks võistlustel kohtunikuna ning tegeleb ise vabal ajal ujumisega. Tulevikus loodab saada juurde treeningrühmasid, keda õpetada ning peab ennast tähelepanelikuks, rõõmsameelseks ning sõbralikuks.